';

Rekrutacja do sektora B+R. Zobacz nasz nowy cykl artykułów z obszaru HR

rfelijak

Na co szczególnie warto zwrócić uwagę, planując swoją przyszłość w branży badawczo-rozwojowej? Dlaczego samo CV nie jest wystarczające, aby firmy technologiczne rozważyły Twoją kandydaturę?

Jak wygląda rekrutacja specjalistów w firmach należących do Klastra Fotoniki i Światłowodów? Jeśli zastanawiasz się jaką strategię rekrutacyjną przyjąć oraz interesują cię rady przedstawicieli firm działających w sektorze innowacji, zapoznaj się z naszym nowym cyklem publikacji dotyczących tematyki HR.

Artykuły z zakresu HR, przygotowywane we współpracy z przedstawicielami podmiotów zrzeszonych w Klastrze Fotoniki i Światłowodów w najbliższych tygodniach będą się ukazywać na portalu www.wprost.pl. Przyjrzymy się kluczowym zagadnieniom związanym z rekrutacją pracowników do sektora badawczo-rozwojowego, postaramy się doradzić i podpowiedzieć inżynierom planującym  swoją ścieżkę zawodową, o wskazówki poprosimy specjalistów z firm naszego Klastra.

Pierwszy artykuł z tej serii jest już dostępny. Monika Kazimierczak, specjalistka ds. projektów edukacyjnych prezentuje w nim zagadnienia związane z poszukiwaniem przez firmy młodych specjalistów, a raczej kandydatów na specjalistów. Dlaczego firmy technologiczne powinny edukować młodzież oraz szukać nowych Gatesów i Zuckenbergów? Jak się należycie przygotować do współpracy ze szkołami oraz uczelniami? Artykuł Moniki odpowiada na te oraz wiele innych pytań. Zachęcamy do lektury:

https://biznes.wprost.pl/gospodarka/10346558/wczesna-rekrutacja-co-firma-moze-zyskac-na-wspolpracy-ze-szkola-lub-uczelnia.html

O kolejnych artykułach z tego cyklu będziemy informować na bieżąco. Od września gotowa będzie również na naszej stronie internetowej zakładka KARIERA, na której regularnie będą się pojawiać aktualne oferty pracy firm zrzeszonych w Klastrze.

Recommend
Share
Tagged in