';

Mamy status Krajowego Klastra Kluczowego!

Klaster Fotoniki

Mamy status Krajowego Klastra Kluczowego!

Z radością i dumą informujemy, że Klaster Fotoniki i Światłowodów dołącza do grona Krajowych Klastrów Kluczowych, czyli klastrów o istotnym znaczeniu dla gospodarki Polski oraz wysokiej konkurencyjności międzynarodowej. Status KKK został nam przyznany na podstawie Konkursu zorganizowanego przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii we współpracy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości.

 

Aby uzyskać status Krajowego Klastra Kluczowego należało spełnić kryteria:

– Oceny merytorycznej wstępnej,

– Oceny merytorycznej parametrycznej,

– Oceny przyznawanej przez Panel Ekspertów

 

Zgodnie z definicją przyjętą przez Ministerstwo, Krajowy Klaster Kluczowy to klaster o istotnym znaczeniu dla gospodarki kraju i wysokiej konkurencyjności międzynarodowej; krajowe klastry kluczowe są identyfikowane na poziomie krajowym,  w oparciu o analizę pięciu kluczowych obszarów funkcjonowania klastrów: zasoby ludzkie, infrastrukturalne i finansowe, potencjał gospodarczy, tworzenie i transfer wiedzy, działanie na rzecz polityk publicznych oraz orientacja na klienta.

 

Dziękujemy wszystkim naszym Klastrowiczom za wsparcie w przygotowaniu wniosku!

 

Koordynator Krajowego Klastra Kluczowego jest uprawniony do aplikowania o wsparcie publiczne w ramach instrumentów programów operacyjnych 2021-2027. Wnioski konsorcjów składających się z grupy członków KKK, będą korzystały z preferencji w ramach systemu oceny przy aplikowaniu do różnych programów i działań pomocowych.

Więcej informacji: na stronie Ministerstwa Rozwoju i Technologii Lista Krajowych Klastrów Kluczowych – Ministerstwo Rozwoju i Technologii – Portal Gov.pl (www.gov.pl) (informacja na dole strony, V runda konkursu o KKK)

Recommend
Share
Tagged in