';

W Pulsie Biznesu o naszym Klastrze!

Klaster Fotoniki

„W minionym roku do Klastra Fotoniki i Światłowodów dołączyły m.in. firmy z sektora kosmicznego, zajmujące się drukiem 3D, a także Kielecki Park Technologiczny i Puławski Park Naukowo-Technologiczny.” – to zaledwie krótki cytat z artykułu, który pojawił się na łamach portalu internetowego „Pulsu Biznesu”. Ogólnopolski dziennik specjalizujący się w publikacjach biznesowych i gospodarczych przyjrzał się naszej działalności w związku z dołączeniem Klastra Fotoniki i Światłowodów do grona Krajowych Klastrów Kluczowych.

Klastry postrzegane są jako organizacje mające realny wpływ na komercjalizację wiedzy naukowej oraz zapewniające płaszczyzny do współpracy przedstawicielom różnych środowisk oraz branży. Z artykułu autorstwa red. Adriana Morela z 20 stycznia 2022 roku pt.: Strategia współpracy oparta na klastrze, czyli transferze wiedzy dowiemy się na jakich zasadach działają klastry oraz czym charakteryzują się Krajowe Klastry Kluczowe. Publikacja prezentuje dotychczasowe oraz przyszłe działania naszego Klastra, o których opowiedzieli: Adrian Tazbir, prezes zarządu PCFS (koordynatora Klastra) oraz Małgorzata Kolary-Woźniak, menadżerka ds. Rozwoju Klastra Fotoniki i Światłowodów.

 

Zachęcamy do zapoznania się z pełną wersją artykułu Strategia współpracy oparta na klastrze, czyli transferze wiedzy, który dostępny jest na portalu Pulsu Biznesu: : https://www.pb.pl/strategia-wspolpracy-oparta-na-klastrze-czyli-transferze-wiedzy-1139003

Recommend
Share
Tagged in