';

16 maja-Dzień Światła

Klaster Fotoniki

Tak. To dziś. 16 maja obchodzimy Dzień Światła. Wiek rozumu czyli inaczej epoka racjonalizmu nazywana jest w języku polskim właśnie OŚWIECENIEM… Światło jest w tym wypadku metaforą wiedzy, rozsądku, zanegowaniem przesądów i zabobonów. Goethe na łożu śmierci miał krzyknąć: Mehr Licht! (tł.: Więcej Światła), Platon powiedział, że Światło jest cieniem Boga, Balzac w powieści “Eugenia Grandet” zamieścił cytat: Jeżeli światło jest pierwszą miłością życia, czyż miłość nie jest pierwszym światłem serca?  To oczywiście kilka znalezionych bez większego problemów cytatów nawiązujących do światła, których w sieci jest pełno – co tylko potwierdza – że światło od zawsze fascynowało człowieka, budziło jego ciekawość, niepokój oraz skojarzenia z mocą boską czy nadprzyrodzonymi siłami. Dla nas, osób związanych z fotoniką – światło jest synonimem postępu cywilizacyjnego i rozwoju technologii. Dlatego właśnie… zdecydowaliśmy zamieścić ten post 🙂

Ale to nie jest jego koniec.

Również dziś, 16 maja, dzień matury z chemii. Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia, światłego umysłu i jak najlepszych wyników!

No i co tam! Dla Was, Drodzy maturzyści, jeszcze jeden cytat! Za amerykańskim filozofem Allanem Boomem powtarzamy: Edukacja to przejście z ciemności do światła! Pamiętajcie o tym, a już po maturach… nie zapomnijcie o wyborze studiów. Zachęcamy Was do skorzystania z najnowszej oferty Wydziału Chemii UMCS i wyboru specjalności: Techniki Światłowodowe i Fotoniczne! To wyjątkowe studia o charakterze przemysłowym, praktycznym i interdyscyplinarnym, realizowane we współpracy z naszym Klastrem, które polecamy wszystkim absolwentom klas o profilach ścisłych i technicznych.

Zdobądź doświadczenie zawodowe już na studiach i aplikuj! Wejdź na stronę: Katalog kierunków – UMCS Rekrutacja i wybierz kierunek: chemia, techniki światłowodowe i fotoniczne.

 

Dziękujemy za uwagę i życzymy wszystkim udanego Dnia Światła!

Recommend
Share
Tagged in