';

Przedsiębiorcy z Klastra zapraszają na studia „Techniki światłowodowe i fotoniczne” na UMCS!

Klaster Fotoniki

„Techniki światłowodowe i fotoniczne” to studia I i II stopnia na Wydziale Chemii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W chwili obecnej trwa pierwsza rekrutacja do tej nowo otwartej specjalności. Władze Wydziału Chemii UMCS zdecydowały się na nowatorski krok – nowe studia będą realizowane we współpracy z przedsiębiorcami z naszego Klastra, którzy będą prowadzić zajęcia warsztaty, przekazywać studentom aktualną wiedzę technologiczną oraz szkolić z  m.in. zarządzania projektami czy organizacji pracy. Część z zajęć będzie się odbywać w siedzibach firm a młodzież będzie miała możliwość pracy na aktualnych zagadnieniach i problemach przemysłowych.

Nasz Klaster z chęcią zaangażował się we współpracę – celem tych studiów jest bowiem wykształcenie specjalistycznych kadr przygotowanych do pracy w zaawansowanych technologiach, a Pracowania Technologii Światłowodów UMCS jest jednym z najlepszych europejskich zespołów badawczych z obszaru fotoniki światłowodowej i sprawdzonym partnerem.

Wszystkich zainteresowanych studiami „Techniki światłowodowe i fotoniczne” zachęcamy do sprawdzenia poniższych stron:

Techniki światłowodowe i fotoniczne – postaw na studia, które przygotują Cię do pracy w zaawansowanych technologiach! – 2022 – Aktualności – Kandydat – Strona główna UMCS

Rekrutacja (umcs.pl) – należy w katalogu kierunków UMCS wybrać: Chemia: Techniki światłowodowe i fotoniczne

 

Do wyboru nowych studiów zapraszają również przedsiębiorcy z naszego Klastra. Zachęcamy do obejrzenia materiałów wideo:

Recommend
Share
Tagged in