';

Klaster

Klaster Fotoniki i Światłowodów zrzesza firmy, jednostki naukowe oraz organizacje otoczenia biznesu funkcjonujące na tym samym lub pokrewnych rynkach. Klaster powstał w wyniku potrzeby zacieśnienia współpracy między przedsiębiorcami, naukowcami i inżynierami działającymi w obszarze fotoniki światłowodowej oraz wyraźnej chęci dołączenia do tej grupy kolejnych podmiotów. Atutami działalności prowadzonej w ramach Klastra są: wspólne projekty, realizacja wspólnych celów, dostęp do szerszej bazy kontaktów, łączenie sił w celu budowania trwałych relacji poza Klastrem oraz stworzenia silnego polskiego sektora fotonicznego.

Polskie Światłowody.
Poznaj przełomowe rozwiązania

Zachęcamy do pobrania naszego katalogu „Polskie Światłowody. Przełomowe innowacje drogą do rozwoju nowoczesnej gospodarki.”                                              Katalog jest kompleksowym opracowaniem przedstawiającym potencjał polskich rozwiązań światłowodowych oraz ich wpływ na rozwój przemysłu. Został opracowany przez naukowców, specjalistów oraz przedsiębiorców zrzeszonych w Klastrze Fotoniki   i Światłowodów. Prezentujemy ważne obszary gospodarki oraz konkretne rozwiązania i produkty polskiej fotoniki światłowodowej.

Oferta

Rozwiązania biznesowe

Efektywne funkcjonowanie i rozwój w obszarze nowych technologii czy środowisku badawczym nie jest możliwe przy podejściu minimalistycznym. Nie wystarczy dobry pomysł i plan jego realizacji. Potrzeba zmiany.
Zmiany: myślenia, organizacji pracy, podejścia do pracownika czy interpretacji przepisów. Pomagamy spojrzeć z innej perspektywy, ocenić kluczowe potrzeby i priorytety działania oraz wspieramy we wdrożeniu zmian, które znacznie przybliżą Cię do osiągnięcia sukcesu, niezależnie od branży w której chcesz zaistnieć.

Zobacz więcej

Działalność szkoleniowo-edukacyjna

Dzielimy się również wiedzą i doświadczeniem z grupami, zespołami pracowniczymi czy stowarzyszeniami. Ekspertów z naszego Klastra, którzy poprowadzą dla Ciebie warsztaty czy szkolenia nie brakuje, a specjalistyczna wiedza z szeroko pojętej (i wąskich specjalizacji) fotoniki, ochrony własności intelektualnej, pozyskiwania funduszy, prowadzenia działalności B+R – to nasze atuty. Prezentujemy również bogatą ofertę skierowaną do uczniów, studentów, nauczycieli, szkół i uczelni. Wielu już zdobyło unikalną i nowoczesną wiedzę fotoniczną, dołącz do nich.

Zobacz więcej